Administracja infrastrukturą IT

Infrastruktura informatyczna jest kluczowym elementem instytucji i przedsiębiorstw, ciężko sobie bez niej wyobrazić ich funkcjonowanie. Dlatego niezwykle istotne zadbanie o jej prawidłową kondycje oraz bezpieczeństwo. Przerwa w funkcjonowaniu infrastruktury informatycznej w wyniku awarii lub ataku, może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zatrzymanie pracy przedsiębiorstwa na wiele dni, utrata lub nawet kradzież danych osobowych może generować ogromne straty dla firmy.  Aby uniknąć przykrych konsekwencji nieprawidłowego zarządzania infrastrukturą informatyczną należy korzystać z usług fachowców z 10 letnim doświadczeniem którzy obejmą opieką wszystkie elementy Państwa infrastruktury informatycznej: oprogramowanie, komputery użytkowników, sieć komputerową, serwery, monitoring, pocztę e-mail, stronę internetową oraz modernizację i zakup sprzętu. Nasi klienci mają gwarancję że ich zleceniami będą zajmować się wyłącznie doświadczeni fachowcy, bez konieczności ich zatrudniania - to właśnie gwarantuje outsourcing informatyczny w Sprawny PC.

Outsourcing informatyczny

Jak działa outsourcing informatyczny?

Outsourcing informatyczny opiera się umowę w ramach której obsługę infrastruktury informatycznej w pastwa firmie lub instytucji przejmuje nasza firma. Dla Państwa oznacza to realne zyski i oszczędności. Przede wszystkim unikają państwo konieczności zatrudnienia informatyka, co przekłada się na realne oszczędności, Państwa problemami zajmą się nasi pracownicy. Każde zlecenie jest kierowane do wyspecjalizowanego działu dzięki czemu mogą Państwo otrzymać profesjonalną pomoc na najwyższym poziomie. Nasi specjaliści nie tylko rozwiążą Państwa problemy ale także doradzą i wdrożą rozwiązania oraz modernizacje Państwa infrastruktury informatycznej.  Podsumowując: outsourcing informatyczny oznacza iż wszystkie sprawy informatyczne mogą Państwo zostawić profesjonalistą i skupić się na pracy.

Przyjmowanie zgłoszeń 24h

Pracownicy naszych klientów otrzymują dostęp do systemu helpdesk za pomocą którego mogą o dowolnej porze dania i nocy zgłaszać awarię, zlecenia oraz zadawać pytania w celu konsultacji informatycznej. Dzięki oprogramowaniu do zdalnej naprawy nasi specjaliści mogą rozwiązać część problemów natychmiast po zgłoszeniu bez konieczności dojazdu do Państwa firmy co przekłada się również na niższe koszty usługi. Natomiast awarie wymagające naprawmy na miejscu  wykonamy podczas umówionej wizyty lub cyklicznych wizyt u w państwa przedsiębiorstwie.

Wybór i zakup sprzętu oraz oprogramowania

W branży IT jest ogromny wybór produktów różniących się wieloma aspektami technicznymi, wyboru sprzętu i oprogramowania na którym opierać się będzie praca Państwa przedsiębiorstwa nie warto dokonywać przypadkowo. Nasi specjaliści dobiorą i sprowadzą dla Państwa sprzęt w oparciu o indywidualne wymagania pracy w firmie. Sprzęt wybrany przez naszych specjalistów będzie nie tylko dobrany na miarę stawianych przed nim zadań ale będzie cechować się również wysoką niezawodnością. Dzięki naszej bezpośredniej współpracy z dostawcami i producentami sprzętu oraz oprogramowania produkty dostarczane przez nas posiadają niższe ceny niż w sklepach.

Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych

Outsourcing informatyczny w Sprawny PC to również bezpieczeństwo danych osobowych w Państwa firmie. Dzięki nadzorowi infrastruktury informatycznej w firmie nasi eksperci mogą zabezpieczyć oraz nadzorować przetwarzanie danych osobowych na każdym etapie. Co nie tylko pozwoli wdrożyć usprawnienia tego procesu ale także i go zabezpieczyć przed wyciekiem, kradzieżą lub zniszczeniem. Dodatkowo we współpracy z Support IT oferujemy przygotowanie dla Państwa polityki bezpieczeństwa, która jest wzmagana przez RODO.